Ekipa remontowa

Jak wybrać ekipę remontową?

11 kwietnia 2015

Wybór ekipy remontowej jest jedną z ważniejszych decyzji podczas planowania remontu. Warto zapytać znajomych o ich doświadczenia i rekomendację, a w przypadku nieznanej ekipy poprosić o referencje lub zwyczajnie pojechać na budowę, gdzie aktualnie ekipa przeprowadza remont. Dobry fachowiec z całą pewnością chętnie pochwali się swoimi realizacjami, które na żywo zyskują bezcenny walor autentyczności.

Czy dobrze nam się rozmawia?

Warto pamiętać o tym, że każdy remont jest inny, tak jak inne są gusta i wymagania właścicieli. Indywidualne podejście oraz dostosowanie wizji wnętrza po remoncie do realiów danej lokalizacji i budżetu pomogą nam w osiągnięciu sukcesu. Ważnym czynnikiem jest również element komunikacji, czyli czy uda nam się osiągnąć porozumienie i partnerstwo z naszą ekipą remontową. Dobra wymiana informacji pozwoli uniknąć nieporozumień i sprawi, że osiągnięcie celu przyjdzie nam łatwiej i bez zbędnego stresu.

Uwaga na pozorne oszczędności!

Podejmując decyzję o wyborze ekipy remontowej, uważaj na pozorne oszczędności. Może zdarzyć się tak, że szczegółowa specyfikacja nie uwzględni wszystkich koniecznych, nawet najdrobniejszych prac, za które pod koniec trzeba będzie dodatkowo zapłacić. Dobrym wyjściem z sytuacji jest ustalenia wynagrodzenia ryczałtowego za określony zakres prac bez wyszczególniania każdej czynności. Zbytnia skrupulatność może finalnie obrócić się przeciwko nam i spowodować wzrost wydatków.

Dodatkowo niska cena nie zawsze idzie w parze z jakością, o czym na etapie planowania remontu nie zawsze myślimy na poważnie. Może okazać się, że za poprawki zlecone innej ekipie trzeba będzie zapłacić i suma kosztów wzrośnie dwukrotnie. Co więcej stracimy dwa razy więcej czasu i energii, być może będziemy musieli przystać na jakiś nieprzewidziany kompromis z powodu przekroczenia budżetu.

Umowa testem wiarygodności

Testem wiarygodności ekipy remontowej jest pytanie o umowę – dobry fachowiec nie będzie się obawiał, że w wyniku zapisów umownych zapłaci karę lub poniesie inne dodatkowe koszty. On po prostu wykona swoją pracę w terminie i zagwarantuje nam, że bez problemu usunie wszelkie usterki, jeśli w ogóle się pojawią.