DSCN2463

Spieki kwarcowe – nowość na polskim rynku

17 maja 2015

Na zdjęciu spieki kwarcowe – nowość na polskim rynku. Jedna z ostatnich realizacji – łazienka została wykonana przy wykorzystaniu technologii spieków kwarcowych. Mamy doświadczenie w cięciu, obróbce i układaniu tego nowoczesnego i dającego wiele możliwości materiału.

Spieki kwarcowe są nowością na rynku polskim. Składają się z naturalnych materiałów, takich jak piasek kwarcowy, skały granitowe, iły łupkowe oraz pigmenty ceramiczne.  Powstają w procesie mielenia, prasowania oraz wypiekania w specjalnych, hybrydowych piecach. Dzięki temu spieki kwarcowe są  odporne na powstawanie plam lub zarysowań.

Zastosowanie

Doskonale nadają się na parapety, posadzki, ściany, schody i kominki. Można je także z powodzeniem stosować jako okładziny zewnętrzne budynków czy tarasów. Płyty dostępne są w maksymalnych wymiarach 300 cm x 100 cm. Minimalna grubość spieków kwarcowych wynosi tylko 3 mm.

Praca z tym materiałem nie jest łatwa i wymaga wysokich umiejętności i cierpliwości, jednak końcowy efekt wart jest poświęconego czasu i wysiłku.